TECHNICKÁ VÝBAVA WEBOVEK

Technikálie aneb na čem fungují Webovky S ÚSMĚVEM

Tato stránka je pro techničtější typy a profesionály, které zajímá, jak podrobně technicky Webovky S ÚSMĚVEM fungují.

ADRESA WEBU

Domény

Jako registrátora domén využíváme Wedos.

Jako majitele domény vždy uvádíme vás jako klienta. Doména je tedy pod naším účtem, abychom mohli rychle dělat potřebná nastavení. Zároveň se staráme o prodlužování a vy máte na jedné faktuře vše, co je k webu potřeba. Vlastníkem domény jste vždy vy a můžete si ji kdykoliv převést jinam, takže ji máte plně pod kontrolou.

ULOŽIŠTĚ

Webhosting

Využíváme spolehlivého webhostingového poskytovatele Webglobe.

Zde máme vlastní VMS servery. Pro váš web jsme nastavili tyto parametry:

  • 1 GB prostor pro FTP (většině webů dostačuje cca 500 MB, je možnost navýšit za 290 Kč + DPH / 1 GB / ročně)
  • 1x MySQL databáze (prostor využit z FTP)
  • HTTPS (SSL certifikát Let’s Encrypt zdarma)
  • Garance dostupnosti 99,9 %
  • Pravidelné zálohování webu s dobou uchování zálohy 30 dnů
  • E-maily: neomezený počet s neomezenou velikostí přes službu EmailProfi od Seznam.cz
APLIKACE

Redakční systém

Web běží na redakčním systému WordPress, který je nejrozšířenějším systémem světa. 42 % webů používá WordPress. Od malých blogů až po největší zpravodajské online servery.

Díky redakčnímu systému máte do webu své přihlašovací údaje, díky kterým ho můžete snadno upravovat bez znalosti programovacího jazyka. Podobným způsobem, jako kdybyste upravovali dokument ve Wordu.

ROZŠÍŘENÍ A FUNKCE

Pluginy

Pluginy jsou rozšíření, která se instalují do WordPressu, aby přidala další funkce nebo aby se s webem lépe pracovalo. My vám poskytneme v rámci Webovek S ÚSMĚVEM tyto prémiové pluginy. Uvádíme u nich i cenu, pokud byste si je kupovali samostatně.

Elementor PRO

Rozšíření, které významným způsobem usnadňuje tvorbu webu. Díky němu snadno upravíte stránky, vložíte do nich obsah nebo taky použijete předpřipravené grafické šablony. (1070 Kč ročně)

Solid Security Pro

Bezpečnostní plugin, který hlídá, jestli je web v pořádku a upozorňuje na případná bezpečnostní rizika. Znesnadní hackerům a robotům, aby se dostali do webu a mohli ho poškodit nebo zavirovat. (1760 Kč ročně)

Crocoblock 

Plugin, který rozšiřuje funkce. Díky němu můžete na webu vytvořit kalendář akcí, katalog nabízených nemovitostí nebo i rezervační kalendář. A má spoustu dalších funkcí. (2860 Kč ročně)

WP-Rocket

Rychlost webu je něco, co může dost znepříjemnit prohlížení návštěvníkovi, ale taky ovlivňuje pozici ve vyhledávači. Proto používáme tento plugin, který pomáhá webovky zrychlit. (1070 Kč ročně)

WPML

Tento plugin umožňuje vytvořit multijazyčný web. To znamená, že si stránky webu přeložíte do dalších jazyků, nakopírujete stránky a vložíte texty s překladem. Do menu se umístí vlaječky pro přepínání jazyku webu. Doinstalováváme na vyžádání. (500 Kč ročně)

 

Samostatné pluginy by vás pro 1 web vyšly na 7260 Kč ročně. Kdežto za Webovky S ÚSMĚVEM zaplatíte pouze 3970 Kč + DPH ročně a to i s náklady na webhosting, správu, podporu a podobně. To se mi líbí, chci své Webovky S ÚSMĚVEM →

Jak vidíte, tak tohle všechno jsou veřejně dostupné možnosti. Není to něco, co bychom sami vyvinuli. My jen spojujeme řešení proto, aby web fungoval správně a jednoduše se s ním pracovalo.

Tím pádem vám nedržíme zbraň u hlavy. Webovky S ÚSMĚVEM nemusíte mít u nás navždy. Když se rozmyslíte, že chcete web spravovat někým jiným, tak si koupíte webhosting a případně pluginy samostatně, a web převedete. 

Není to jako když máte web vytvořený v systému, který když přestanete platit, tak se vám web smaže. Máme rádi svobodu a tu chceme dopřát i vám.